Citrarke in kitaristi na 31. Citrarskem festivalu "Prešmentane citre" v Velenju

Objavljeno .

Citrarski festival "Premešane citre" Velenje Citrarke in kitaristi društva LipaOd 20. - 22.8.2019 se je v Velenju odvijal 31. citrarski festival "Prešmentane citre".

Zadnji vecer je bil tradicionalni Slovenski citrarski vecer, na katerem je sodelovalo 19 citrarskih zasedb iz cele Slovenije. Posvecen je bil tudi 20 letnici delovanja Citrarskega društva Slovenije. Na tem veceru so ze drugic zapored sodelovale tudi citrarke in kitaristi Univerze za tretje zivljenjsko obdobje Lipa iz Domzal pod vodstvom prof.Damjane Praprotnik. Predstavile so se z dvema skladbama: Vsi so venci vejli in Venckom ljudskih pesmi. Posebnost skupine je, da igranje citer in kitar spremlja tudi ubrano petje, kar je bilo nagrajeno z aplavzom in pohvalami ostalih sodelujocih.

Avtorica članka: Breda Rudel