Vipavska dolina, Kras in Goriško polje

Objavljeno .

Vipavska dolina

VIPAVSKA DOLINA, KRAS IN GORIŠKO POLJE dne sobota, 15.02.2020

Spoštovani člani Društva Lipa - Univerze za tretje življenjsko obdobje Domžale
Tokrat vas vabimo na enodnevni izlet v VIPAVSKO DOLINO.

Prijavite se in pojdite z nami:

7.15 - Zbor udeležencev pred Vele Domžale.

7.30 - Odhod iz Domžal. Na poti postanek za kavico.

      - Na vipavskem pokopališču si bomo ogledali sarkofaga, katera je sem pripeljal domačin egiptolog Anton Lavrin. Nato se bomo čez Vipavska brda zapeljali do Štanjela. Z lokalnim vodnikom se bomo sprehodili po srednjeveškem naselju in Ferrarijevem vrtu, katerega je med obema vojnama zasnoval Maks Fabiani.
Nadaljevanje vožnje čez Komen do gradu Rihemberk. Voden ogled traja dobro uro. Ogledali si bomo celoten zunanji grajski kompleks, na obrambnem stolpu pa nas bo ob lepem vremenu pričakal čudovit razgled na dolino in okoliške hribe. Urejenih notranjih prostorov na gradu Rihemberk ni in so v večini primerov nedostopni.

13.00 - 14.00 Kosilo v priznani restavraciji, kjer nam bodo postregli z joto s klobaso in sladico.

14.00 - Po kosilu bomo nadaljevali pot do frančiškanskega samostana v Kostanjevici. Pod strokovnim vodstvom si bomo ogledali samostansko cerkev in kripto, v kateri se nahaja zadnje počivališče francoskih Burbonov. Vipavski Križ leži na podolgovatem hribu v osrednjem delu ajdovskega dela Vipavske doline. Ogledali si bomo del kapucinskega samostana z dragoceno knjižnico ter eno največjih baročnih stvaritev na platnu pri nas.

19.00 Predvidena vrnitev v Domžale

CENA:
37 EUR za člane Društva Lipa in ožje družinske člane (partner, otroci), pri najmanj 40 udeležencev, za druge udeležence 42,00 EUR.

Prijavite se osebno v času uradnih ur v pisarni Društva Lipa vse do zasedbe prostih mest.

Ob prijavi tudi poravnate strošek izleta.

PRIJAVE ZBIRAMO DO 07.02.2020

Ob prijavi označite morebitno željo po dietnem ali veganskem obroku.

Vljudno vabljeni !

Program izleta pripravila:
Biserka Čičerov

Marjan Ravnikar

Predsednik društva Lipa-U3ŽO Domžale