Društvo Lipa v Domu upokojencev Domžale

Lipa v Dom upokojencev Domžale

Spet smo razveselili varovance v Domu upokojencev Domžale. V četrtek, 7. novembra 2019 smo jim prinesli smeh na obraze z glasbo, pesmijo in besedo. Citrarke in kitaristke - skupini Sončnice in Tempo, ki jih poučuje in vodi prof. Damjana Praprotnik, in članice literarnega krožka: Janka Jerman, Ema Novak in Zlatka Levstek, ki so brale svoje pesmi oziroma zgodbe.

Zbrane je pozdravil predsednik Društva Lipa, Domžale, Marjan Ravnikar. Glasbeni program je ponudil ljudske in narodno zabavne pesmi ter znane popevke, večino z ubranim petjem, ki so se mu pridružili tudi skoraj vsi varovanci, ki so napolnili pripravljen prostor. Navdušila jih je tudi njihova sostanovalka Mici Jenc, ki je bila šestnajst let članica našega literarnega krožka, ki je še zelo strumno prebrala, kljub visoki starosti, dve pesmi iz ene svoje samostojne knjige poezije – izdala jih je namreč šest.

Zadovoljnemu aplavzu varovancev so glasbenice dodale še en venček narodnih in tako zaokrožile uspelo prireditev.

Tekst: Zlatka Levstek
Fotografije: Marjan Franc Levstek