Čipkasti kapniki v Knjižnici Domžale

Objavljeno .

Razstava čipkasti kapniki

Razstava izdelkov od 16.7. do 30.7.2019

Članice klekljarske skupine Slamice /Društvo Lipa Domžale/ začenjajo turnejo prikaza svojih izdelkov Čipkasti kapniki.

Na pobudo svoje mentorice, Marije Rupert, so letošnje leto občudovale skrivnostni podzemni svet, ki je zelo bogat in raznolik v Občini in širše po Sloveniji.

Najprej so razstavo pripravile v domžalski knjižnici, ki pa, zanimivo, sovpada z razstavo prekrasnih fotografij Podzemni svetovi fotografa in jamarja, Ljubljančana Petra Gedeia in etnološko razstavo pokrival slovenskih žena, peče, rute in avbe ter fotografije. To dragocenost naše kulturne dediščine sta pripravila dr. Bojan Knific, priznani slovenski etnolog in Dani Meglič, ki mu je pomagala pri postavitvi.

Vse tri postavitve so izbrano delo in zelo zanimive, vredne ogleda. Ne zamudite.

Vabljeni!

Besedilo in foto: Mirjana Kavčič