Lipa v MGC Bistrica

Objavljeno .

Društvo Lipa Domžale je zopet polepšalo dan bivanja prebivalcem Doma MGC Bistrica Domžale. V četrtek, 16. maja 2019, dopoldne, jim je priredilo prijeten koncert. Članice citrarsko kitarske sekcije, prvega in drugega letnika, ki jih vodi prof. Damjana Praprotnik, so zaigrale in zapele več ljudskih in narodno zabavnih pesmi. Vmes so članice literarnega krožka, Marija Dodič, Janka Jerman in Zlatka Levstek nadrobile nekaj svojih pesmi, ljubezenskih, sončnih, celo otroško in zgodbo o kavi.

Varovanci so z navdušenjem poslušali igranje na citre in kitare, in ubrano petje, od Cvetja v jeseni, pa Pastirice, Belega cveta, Čez zelene trate, Venci vejli, če jih naštejem le nekaj, do Mi se imamo radi, ko so veselo pritegnili. Tudi pesmi in zgodba so se jih dotaknili. Vsekakor si želijo ponovnega snidenja, če ne prej, v jeseni.

Besedilo, Zlatka Levstek

Fotografije, Marjan Levstek