Pustne šeme v Lipi

Objavljeno .

Leto je naokoli in pust se je vrnil v deželo – pa nima zares kaj početi, saj je sinoči južni veter zavil okrog vogala in prinesel dež, kakor da je april. Toda etnologinje se ne damo: ne samo, da smo govorile o pustnih šemah in se šle igro, s katero smo ponovile vse slovenske etnološke maske, sprevode in »performanse« , ki so pod Unesco-vo zaščito, ampak smo se tudi oblekle dnevu primerno. Sošolka Ruša je imela ravno na pustno nedeljo rojstni dan, tako da smo ji voščile in zapele. Na sliki je lepo videti tudi našo tabelsko sliko pustnih šeg. Fotografije najbolje ponazarjajo veselo razpoloženje, podprto s pečenimi sladkostmi, ki se je nadaljevalo ob tradicionalni kavici. »Zasačili« smo tudi »English Carnival Group at the coffee table«.

 

Manica Perdan Ocepek