Klekljarice SLAMICE v MGC BISTRICA

Objavljeno .

Klekljarice SLAMICE obiskale MGC BISTRICA Domžale

V torek, 6.2.2018, so klekljarice skupine Slamice, večina so tudi članice Društva LIPA Domžale, obiskale Medgeneracijski center Bistrica. Obisk je bil namenjen prikazu praktičnega izdelovanja idrijske čipke. V avli Centra se je zbrala skupina oskrbovank in oskrbovancev, ki jih je zanimalo, kako se v praksi izdeluje čipka, saj imajo možnost ogleda razstave "čipka na kamnu", ki je pri njih že štirinajst dni. Vprašanj je bilo veliko: kaj je punkeljc, papirci, na katerih so različni motivi z vzorci čipke, kdo so avtorji le teh, kdo izdeluje lesene klekljne, kje kupujejo nit za čipko, ali se je težko naučiti klekljanja in še marsikaj. Na večino vprašanj je odgovarjala mentorica Marija Rupret, pa tudi posamezne klekljarice, ki so ob svojih punkeljcih imele radovedne gledalce.

V prijetni družbi sta predvideni dve ur klekljanja hitro minuli. Gostitelj je demonstratorke pogostil s dišečo kavico in na koncu tudi z malico.

Dogovorili so se, da v poletnih mesecih pripravijo še eno razstavo čipk na temo panjskih končnic.

Zapisala:
Mirjana Kavčič

 


webstat admin