Vipavska dolina, Kras in Goriško polje

Vipavska dolina

VIPAVSKA DOLINA, KRAS IN GORIŠKO POLJE dne sobota, 15.02.2020

Spoštovani člani Društva Lipa - Univerze za tretje življenjsko obdobje Domžale
Tokrat vas vabimo na enodnevni izlet v VIPAVSKO DOLINO.

Prijavite se in pojdite z nami:

7.15 - Zbor udeležencev pred Vele Domžale.

7.30 - Odhod iz Domžal. Na poti postanek za kavico.

- Na vipavskem pokopališču si bomo ogledali sarkofaga, katera je sem pripeljal domačin egiptolog Anton Lavrin. Nato se bomo čez Vipavska brda zapeljali do Štanjela. Z lokalnim vodnikom se bomo sprehodili po srednjeveškem naselju in Ferrarijevem vrtu, katerega je med obema vojnama zasnoval Maks Fabiani.
Nadaljevanje vožnje čez Komen do gradu Rihemberk. Voden ogled traja dobro uro. Ogledali si bomo celoten zunanji grajski kompleks, na obrambnem stolpu pa nas bo ob lepem vremenu pričakal čudovit razgled na dolino in okoliške hribe. Urejenih notranjih prostorov na gradu Rihemberk ni in so v večini primerov nedostopni.

13.00 - 14.00 Kosilo v priznani restavraciji, kjer nam bodo postregli z joto s klobaso in sladico.

14.00 - Po kosilu bomo nadaljevali pot do frančiškanskega samostana v Kostanjevici. Pod strokovnim vodstvom si bomo ogledali samostansko cerkev in kripto, v kateri se nahaja zadnje počivališče francoskih Burbonov. Vipavski Križ leži na podolgovatem hribu v osrednjem delu ajdovskega dela Vipavske doline. Ogledali si bomo del kapucinskega samostana z dragoceno knjižnico ter eno največjih baročnih stvaritev na platnu pri nas.

19.00 Predvidena vrnitev v Domžale

CENA:
37 EUR za člane Društva Lipa in ožje družinske člane (partner, otroci), pri najmanj 40 udeležencev, za druge udeležence 42,00 EUR.

Prijavite se osebno v času uradnih ur v pisarni Društva Lipa vse do zasedbe prostih mest.

Ob prijavi tudi poravnate strošek izleta.

PRIJAVE ZBIRAMO DO 07.02.2020

Ob prijavi označite morebitno željo po dietnem ali veganskem obroku.

Vljudno vabljeni !

Program izleta pripravila:
Biserka Čičerov

Marjan Ravnikar

Predsednik društva Lipa-U3ŽO Domžale

Program izletov 2019/2020

Članom Društva Lipe se po izboru Skupine za pripravo izletov za šol. Leto 2019/20 v sestavi: Marjan Ravnikar, Biserka Čičerov, Anica Justinek in Veronika Gjurin predlagajo naslednje enodnevne destinacije ter večdnevno potovanje v tujino s termini:

Destinacija

Vsebina programa

zadolžitev

26.10.2019

Celje

Mestne znamenitosti z muzeji in bližnja okolica.

A. Justinek

16.11.2019

Žička kartuzija

Kartuzija,mesto Slovenske Konjice z znamenitostmi, vinska klet in Zlati grič.

M. RavnikarLea Rigler pridobi ponudbo TD Slov. Konjice

18.1.2020

Bela krajina

Znamenitosti Bele krajine.

V. Gjurin pridobi ponudbo programa

15.2.2020

Dolina dvorcev in gradov

Znamenitosti v krajih Goče, Vipava, Zemono, Vipavski križ, Nova gorica (zadnji bourbonski kralji)

B.Čičerov pridobi ponudbo programa

28.3.2020

Rezija

Furlanija, Chedad, naravne in kulturne znamenitosti ter srečanje z zamejskimi Slovenci

A. Justinek v sodelovanju z vodnikom Andrejem

23.5.2020
9.5.2020

Babno polje

Zaključni izlet

Znamenitosti Cerkniškega jezera, Rakov Škocijan,…

M. Ravnikar v sodelovanju z Damjano in Alenko

Zadnji teden v maju ali v juniju

Kirgizija (in Kazahstan)

6 do 9 dnevno potovanje

Po programu turistične agencije

M. Ravnikar poišče ponudbe TA Sonček, Relax, Oskar

Na sestanku Upravnega odbora z dne 28.8.2019 je bil sprejet SKLEP: Nečlani Društva Lipa plačajo za izlet, ki ga organizira društvo 5 evrov več kot člani.

Predsednik Društva Lipa - Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale
Marjan Ravnikar